Чий образ?
«Чий образ?»
Українська приказка говорить, що «недалеко падає яблуко від яблуні», вказуючи на подібність, схожість між дітьми і батьками. Ми часто помічаємо цю подібність, часто робимо навіть помилки наших батьків (напр. у вихованні дітей, у реагуванні на деякі ситуації), хоча вирішили поводитися зовсім інакше.
Ми створені на образ (з гр. - ейкон - ікона) і подобу Божу. Людина носить в собі, відображає Божу любов, є особою як і сам Бог.
Одного разу, як описує євангелист Матей (22,15-21), фарисеї послали до Ісуса своїх учнів та іродіян, що впіймати його на слові, задаючи питання: «чи дозволено давати кесареві податок, чи ні?» . Ісус просить їх показати податковий гріш і вони йому приносять динарій. Він їх запитує: «чий це образ (ейкон) і напис?» «Кесарів» - відповідають Йому. «Віддайте ж кесареве кесареві, а Боже Богові».
Ви прекрасно знаєте, що ікона є місцем зустрічі з вічністю, з Богом і святими, вона наче вікно. Ісус переводить тему податків на тему мети людського життя - посвяти Богові. Ісус є «образ (ейкон) невидимого Бога» (Кол. 1,5). Тому той хто є одним з Христом стає правдивим образом Бога.
Виникає питання чи я є образом Бога? А може в мені відображається світ, в якому живу (кесаревий образ)? Чи можна побачити в мені присутність (ікону) Христа, в моїх вчинках, відношенні до ближнього, у словах, у мисленні? А може яблуко (я) задалеко відкотилося від яблуньки?
Хай Божа ласка (Ви прекрасно знаєте де її шукати) скорочує цю відстань, хай відновлює образ Божий у мені і у Вас!